Zvezda brani titulu s prvog mjesta: Rutinski savladala Zadar

0

Crvena zvezda je završila ligaški dio Jadranske lige na prvom mjestu!

Kako se i očekivalo, ekipa Dejana Radonjića iskoristila je drugu šansu da ode na vrh tabele koja se ukazala nakon poraza Budućnosti u Baru od Mornara i sada je zvanično – Zvezda je prva, Budućnost druga, a treći i četvrti klub u plej-ofu dobićemo u utorak uveče. Ujedno će i Crvena zvezda tada saznati ime protivnika u polufinalu, a da li će to biti Igokea, Mornar ili Cedevita Olimpija saznaćemo za oko 24 časa.

Crvena zvezda je nastavila tamo gdje je stala u Ljubljani i Novom Mestu, protutnjala čuvenom dvoranom Jazine i slavila rezultatom 90:70 (36:18, 18:17, 14:16, 22:19) za skor 23-3 na kraju prve faze takmičenja. S obzirom na rasplet utakmica koje su se igrale od 17 časova, ovaj duel za Zadar nije imao takmičarski značaj, mada teško da bi igrači Veljka Mršića i mogli da budu ozbiljniji takmac Crvenoj zvezdi koja je uhvatila svoj ritam i počela da melje sve redom.

Ako je uopšte i bilo pitanje ko će uzeti pobjedu, magla se raščistila poslije uvodnih deset minuta u kojima je Zvezda ubacila čak 36 poena i u nastavak susreta ušla sa 18 razlike u džepu. Crveno-beli su brutalno odradili uvodni dio meča, baš kao protiv Cedevite Olimpije i Krke u prethodne dvije utakmice, samljeli su protivnika čvrstom odbranom i brzom igrom u napadu zadali ritam koji domaći sastav jednostavno nije mogao da isprati. Šuterski je Zvezda ponovo izgledala odlično, a četiri trojke samo su doprinijele tome da ekipa ubaci broj poena koji neki timovi postignu za poluvrijeme. Konkretno, Zadar je do 36 poena stigao tek u 21. minutu.

Sedmodnevni odmor je očigledno jako prijao Dejanu Radonjiću i njegovim igračima jer su na parket legendarne dvorane istrčali svježi i spremni da zadrže ritam poslije kraće turneje po Sloveniji. Imao je stručni štab dovoljno vremena da odmori sve igrače i spremi ih za nastavak sezone, a poznato je da Radonjić voli kada dobije malo više vremena za timski rad, što je u ovoj sezoni s prepunim kalendarom prava rijetkost. Kako plej-of startuje već od ponedjeljka, jasno je da Zvezda sada više ni nema mogućnost da obara formu i sve dokle god bude u igri za titulu, a navijači se nadaju da će njihovi miljenici ići do samog kraja kako bi odbranili trofej osvojen 2019. godine, biće u obavezi da pruža izdanja iz gornjeg spektra mogućnosti.

Gledajući dešavanja iz Jazina, Crvena zvezda je i te kako spremna za to. Poslije gotovo savršenog prvog poluvremena, 54 ubačenih poena i razlike od 19 poena, gosti iz Beograda su krstarili do pobjede. Možda neće šef stručnog štaba biti najzadovoljniji igrom njegovih izabranika u drugom dijelu zbog padova u određenim momentima, pogotovo u odbrambenom dijelu na čijem savršenstvu insistira Radonjić, što se vidjelo po reakcijama sa klupe.