Zvezda Bajernu poklonila pobjedu

0

Suviše neiskorišćenih poseda u završnih pet minuta skupo je koštalo tim Dejana Radonjića.

Crvena zvezda neće nastaviti lijepu tradiciju pobjeda za ili uoči rođendana košarkaške sekcije. Posle Makabija 2020, Unikahe 2018. i Bamberga 2017. godine, Zvezda je umjesto pobjede na poklon dala dva boda Bajernu. Skupu školu crveno-beli platili su zbog suviše neiskorišćenih napada u završnih pet minuta susreta, koje su Vladimir Lučić i Vejd Bodvin ukorili bez mnogo emocija za konačnih 78:76 (15:10, 16:25, 19:22, 28:19).

Posle trideset sedam minuta klackalice, pobjednik se rešavao u tri minuta! Posle dva penala Boldvina rezultat je glasio 68:68. U tim minutima Zvezda je imala velikih problema sa realizacijom jer je u sledećih pet napada ispaljivala ćorke. Na to je savršen odgovor imao Lučić koji se potpuno razigrao u poslednjoj dionici i ubacio svih deset poena baš tada. I to, ni manje, ni više, nego kada se utakmica lomila. Prvo trojkom posle četiri uzastopna promašaja za Zvezdinih 68:66, a zatim i pet vezanih poena iz kojih je trojkom na minut i po do oglašavanja sirene odveo Bajern do 73:71! U ranijem posjedu Lojd je uspio nakratko da razbije monotoniju i pogodi nemoguću trojku za 71:68. To nije bilo dovoljno, a pobjedu je ovjerio Boldvin novim hicem van linije 6,75 metra, da bi Lučić na 24 sekunde donio Bajernu nedostižno vođstvo…

Lučić je cijelu utakmicu kuburio s formom, ali je Andrea Trinkijeri pokazao dovoljno vjere u njega da mu dozvoli da bude odlučujući faktor utakmice. Uz deset poena dopisao je četiri skoka, tri ukradene lopte i dvije asistencije. Igrač utakmice je ipak Boldvin. Jednu od najboljih utakmica karijere upisao je Bajernov šuter, za 24 minuta na terenu imao je 27 poena (10/14 iz igre, 3/4 za tri), te po dva skoka i asistencije.

Za Crvenu zvezdu ovo može da bude još jedna dobra, ali zaista skupa škola. Pobjeda bi mnogo značila na polju samopouzdanja pred završnicu Jadranske lige, istovremeno bi usporila i Bajern na putu do što bolje pozicije uoči plej-ofa Evrolige. Nekoliko praznih minuta, poklonjenih lopti i loših izbora u napadu doveli su do toga da se „+6“ pretvori u „-7“ i da gosti na ovakav način završe susret..