Predsjednik poslaničkog kluba Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković kazao je da će poslati Zakon o radu na ocjenu ustavnosti.
On je na konferenciji za novinare istakao da je novo zakonsko rješenje za oblast rada koje stupa na snagu u subotu diskriminatorsko jer će eliminisati one koje su u punoj snazi procesa rada.
Takođe, istakao je da to neće izdržati Penzioni fond.
-Imamo preko 120 hiljada penzionera i 50 hiljada nezaposlenih i u tom odnosu održivost Penzionog fonda dolazi u pitanje-rekao je Živković.
On je dodao da je zakon donesen iz revanšizma prema SDT-u i da dio parlamentarne većine , a ni njegove partijske kolege iz DPS-a nisu znali o čemu se radi.
Zakonom o radu koji su usvojili poslanici parlamentarne većine prethodne sedmice dozvoljava se odlazak u penziju sa 66, umjesto dosadašnjih 67 godina i sa 15 godina radnog staža.
