Zakanji riješio derbi Vječnog grada: Marušić pocrvenio po završetku utakmice

0

Golom Matije Zakanjija, Lacio je u velikom derbiju Rima savladao Romu u okviru 27. kola Serije A i probio se na drugo mjesto iza nepriksnovenog Napolija.

Vatreno je bilo od početka u duelu rivala iz glavnog grada Italije. Nebeskoplavi su bili bolji rival u prvom poluvremenu. Stopostotne šanse su propustili Zakanji i Felipe Anderson.

Stvari za Romu su postale još gore kada je Ibanjez u 32. minutu dobio drugi žuti karton zbog neopreznog starta i kada je Vučica ostala sa deset igrača u polju. Izdržali su do kraja prvog dijela i prvih 20 minuta drugog poluvremena.

Tada je na scenu stupio Zakanji ispratio odlično dodavanje Felipe Andersona i donio ispostaviće se odlučujuću prednost Lacijalima.

U 73. minutu Lacio je pogledala sreća. Kasale je postigao autogol, ali je on poništen zbog prethodnog ofsajda. Najveću šansu za poravnanje imao je Spinacola čiji je šut u 77. minutu zaustavio golman Lacija.

Do kraja meča Kanselijeri je mogao da duplira prednost Lacija, ali su odbrambeni igrači Rome odlično reagovali i ostalo je 1:0 za Lacio.

Fudbaleri nisu mogli da se smire ni po završetku utakmice. Došlo je do koškanja i provokacija, a jedan od momaka koji je dobio crveni karton bio je i crnogorski reprezentativac Adam Marušić.

Rezultati – petak: Sasuolo – Specija 1:0 (0:0) /Berardi 71p/, Atalanta – Empoli 2:1 (0:1) /De Ron 58, Hojlund 86 – Ebuehi 44/, subota: Monca – Kremoneze 1:1 (0:0) /Karlos Augusto 69 – Ciofani 62/, Salernitana – Bolonja 2:2 (1:1) /Pirola 7, Dija 64 – Ferguson 11, Likojanis 73/, Udineze – Milan 3:1 (2:1) /Pereira 9, Beto 45+6, Ehizibue 70 – Ibrahimović 45+4/; nedjelja: Sampdorija – Verona 3:1 (0:1) /Gabijadini 24, 35, Zanoli 90+9 – Faraoni 89/, Fiorentina – Leće 1:0 (1:0) /Galo 27p/, Torino – Napoli 0:4 (0:2) /Osimen 9, 51, Kvarachelija 35, Ndombele 68/, Lacio – Roma 1:0 (0:0) /Zakanji 65; crveni karton: Ibanjez (Roma) 32/, 20.45: Inter – Juventus.