Žaber i Benčić u finalu turnira u Berlinu

0

Na WTA turniru u Berlinu u nedjelju od 15.30 sati će se za pehar boriti Ons Žaber i Belinda Benčić.

Tunišanka je do finala došla pobjedom nad Koko Gof 2:0 (7:6, 6:2), poslijej samo 79 minuta.

Razmijenile su prva i sedma favoritkinja turnira po brejk u prvom setu, nakon čega je Žaber upsjela da iskoristi treću set loptu u taj-brejku.

U drugom setu je Žaber došla do vođstva od 5:1, uz dva brejka prije nego što je Amerikanka uspjela da uzvrati jednim oduzetim poenom na gem rivalke. Ons je već u sledećem gemu napravila novi brejk i potvrdila pobjedu.

Belinda Benčić je u polufinalu bila bolja od Marije Sakari i slavila nakon preokreta i tri odigrana seta 2:1 (6:7, 6:4, 6:4), nakon tri sata i deset minuta velike borbe.

Polufinalni mečevi u Birmingemu (Beatris Hadad Maija – Simona Halep i Šuai Žang – Sorana Kirseta) su odloženi za nedjelju, zbog kiše koja neprestano pada cijelog dana.