Direktorka Instituta “dr Simo Milošević” dr Marina Delić, sa svojim najbližim saradnicima, primila je delegaciju DF-a i koalicije Za budućnost Herceg Novog i Boke koju su predvodili Strahinja Bulajić, potpredsjednik Skupštine Crne Gore i Živko Krunić, kandidat za odbornika koalicije ZBHNB.
Nakon obilaska ove renomirane ustanove, dr Delić je svoje goste upoznala sa istorijatom, izvanrednim značajem, poslovanjem, ali i sa nizom problema sa kojim se ta ustanova susreće u svom radu.
Obostrano su sagledane mogućnosti za što brže i efikasnije prevazilaženje evidentnih problema, kao i neophodnost uključivanja relevantnih instanci kako Skupštine, tako i Vlade, u cilju vraćanja Instituta na mjesto koje mu pripada ne samo u Crnoj Gori nego i na evropskoj mapi.
Takođe, konstatovano je da ova ustanova sa svim svojim nesumnjivim potencijalima predstavlja jedinstven resurs u smislu razvoja tzv. zdravstvenog turizma i prevazilaženja posledica pandemije Kovid 19.
