Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin čestitao je predsjedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću novi mandat i položenu zakletvu.

On je poručio da su građani Srbije dobro izabrali, a da su svi Srbi dobili svog predsjednika.

– Srbija i Srbi gdje god da žive pratili su zakletvu svog predsjednika. Vučić se obratio i svijetu i srpskom svijetu u nikada težem i komplikovanijem trenutku u međunarodnim odnosima i nije dopustio da mu bilo koji pritisak promijeni politiku čuvanja vojne neutralnosti i interesa Srbije. Posle njegovog govora nismo dobili nijednog neprijatelja i nismo izgubili nijednog prijatelja, sačuvali smo samopoštovanje, ali i zaslužili poštovanje drugih. Teško je naći državnika koji ima Vučićevu hrabrost da velikim silama u trenutku pogubne i razarajuće histerije koja vlada svijetom kaže istinu o stradanju Srbije i Srba, ali i istinu o gaženju međunarodnog prava i posledicama agresije NATO pakta na SR Jugoslaviju 1999. godine. Srbija je danas još jednom razumjela zašto je njen izbor ispravan, da li bilo ko, pa i oni koji su glasali za Vučićeve protivkandidate mogu da ih zamisle na istom mjestu i u njima, u teškom trenutku, prepoznaju i hrabost i veštinu i poštovanje prošlosti i jasnu viziju budućnosti. Građani Srbije su dobro izabrali, a svi Srbi su dobili svog predsjednika – izjavio je Vulin.

Tagovi