Vukotićeva ekipa torpedovana u Beču

0

Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je na gostovanju Austriji – 5:1.

Prva utakmica nove generacije U-21 tima rezultatski nije prošla dobro, iako su ,,sokoli“ imali nekoliko šansi da zatresu mrežu rivala.

Austrija je povela u šestom minutu – poslije kornera, Benjamin Kanurić je dobro pronašao Gabrijela Hajdera, koji je savladao Nikolu Ivezić.

Samo tri minuta kasnije domaćin je udvostručio vođstvo. Jusuf Demir je povukao kontra napad, a zatim asistirao Matijasu Braunederu za 2:0.

Prvu šansu na utakmici ,,sokoli“ su imali u 18. minutu. Arnel Kujović je prošao kroz sredinu, pronašao Balšu Toškovića, koji je iz dobre pozicije šutirao pravo u golmana.

Kazna za taj promašaj stigla je u 32. minutu, kada je Ivezića savladao Luka Kronberger.

Odličnu šansu naša reprezentacija imala je i u 35. minutu. Ognjen Bakić je šutirao iz slobodnog udarca, golman Nikolas Polšter je kranjim naporom odbranio taj pokušaj, na odbijenu loptu natrčao je Luka Boričić, ali je čuvar mreže Austrije ponovo bio uspješan.

Drugo poluvrijeme krenulo je novim šansama za Crnu Goru. Prvu je imao Bakiću 47. minutu, ali je njegov udarac završio pored gola. Pet minuta kasnije Jovan Dašić je dobro pronašao Andriju Radulovića, koji je šutirao preko prečke.

U 68. minutu Austrija je došla do novog pogotka, ovog puta strijelac je bio Bernhard Cimerman. Minu kasnije, Jusuf Demir je iskoristio jedanaesterac.

Konačan rezultat postavio je Dejan Perović u 89. minutu sa bijele tačke.

,,Sokoli“ se okreću novom prijateljskom meču. Za tri dana gostuju Malti.

Austrija – Crna Gora 5:1

Stadion ,,Naturarena“, Beč. Sudija: Markus Hameter (Austrija). Strijelci: 1:0 – Hajder 7′, 2:0 – Brauneder 9′, 3:0 – Kronberger 32′, 4:0 – Cimerman 69′, 5:0 – Demir (p) 69′, 5:1 – D. Perović (p) 89′

Austrija: Nikolas Polšter (od 46. Elijas Šerf), Gabrijel Hajder, Muharem Husković (od 67. Bernard Cimerman), Matijas Brauneder, Jusf Demir, Thimo Balo, Moric Osvald, Leopold Kerfeld, Luka Kronberger (od 67. Nikolas Feračing), Benjamin Kanurić (od 46. Emir Omić), Adis Jašić (od 46. Paskal Falman).
Selektor: Verner Gregorič.

Crna Gora: Nikola Ivezić, Luka Boričić (od 75. Igor Pajović), Đorđe Šaletić (od 63. Ognjen Gašević), Nemanja Perović (od 87. Anes Muratović), Nikola Vukotić (od 63. Nemanja Božović), Arnel Kujović (od 46. Andrej Bajović), Dušan Vuković (od 75. Nikola Jovićević), Ognjen Bakić (od 63. Milan Vukotić), Andrija Radulović (od 63. Dejan Perović), Nikola Janjić (od 46. Jovan Dašić), Balša Tošković (od 63. Damjan Mugoša).
Selektor: Miodrag Vukotić.