Izlazak predsjednika Srbije Aleksandra Vučića na binu  propraćen je ovacijama i gromoglasnim aplauzom.

– Hvala vam na veličanstvenom dočeku – započeo je obraćanje predsednik.

– Teško je doći u Leskovac i govoriti smireno, zato što je ovde velika podrška i ovde žive strastveni ljudi koji kada nešto podržavaju to rade punog srca i duše. Došao sam da vam govorim o onome što nas čeka. Srećan sam što su danas sa nama na listi ljudi kao Dana, profesor i Ristovski. To su ljudi koje svi znaju, tu je Dana, tu je profesor, tu je veliki glumac. Oni su tu zato što sui ljudi koje su sve uradili u životu i koje ne mogu da uplaše prijetnjama.

– Mi se danas nalazimo u svijetu u užasnoj situaciji koja nije bila od Drugog svetskog rata. Ja želim da vas pozovem da razmišljamo o sebi i svojoj zemlji prije svega. Da sačuvamo mir i stabilnost jer nema ništa važnije od toga. Mi smo prethodnih godina mnogo radili. Zaista smo se trudili, radili vrijedno za svoju zemlju. Nemamo račune nigdje, jer smo radili za svoju zemlju, a ne za svoje džepove – rekao je Vučić.

– Radili smo vrijedno za svoj narod, za svoju zemlju – dodao je on.

– Izbori nisu dječija igra, država nije igračka. To nije pitanje da li vam se dopada kako neko govori. To je mjesto na kojem vi odlučujete o svojoj budućnosti i o budućnosti svoje djece. To je pitanje da li će Srbija uspjeti da sačuva svoj mir i stabilnost, budućnost naše djece. Srbija je danas na evropskom putu, ali i Srbije jedine nema na listi koju su napravili Rusi, svojih neprijatelja, tu samo Srbije nema. Takvu politiku je voditi jako teško. Ali Srbija mora da vodi računa i o tome hoće li biti dovoljno hrane, grijanja. Nikada nam nije bilo potrebnije da dobro radimo. Mi ne govorimo ništa loše o svojim protivnicima, jer se na kraju vide rad i rezultati. Kada sam ovde bio pre dve godine, bila je livada u industrijskoj zoni, sada su tu 3 fabrike, oi biće ih još. To je naš posao. Da biste imali i to, i kanalizaciju i vodovod, moramo da imamo stabilne finansije i da sačuvamo mir. Pozivam vas da budemo zajedno da brinemo o sebi, da čuvamo zemlju, dosta nam je ratova. Ne želim da budem predsednik koji će majci da vraća decu u kovčegu. Naša majka je ova zemlja koja nam daje najlepšu decu na svetu koju ne smemo nikome da damo, koju moramo da čuvamo – rekao je Vučić.

Kako kaže, Srbija ide u dobrom smeru, i moramo da radimo jače i više, za šta je neophodna podrška naroda.

– Nama će kampanja da traje najkraće, dvadesetak dana. Naš posao je da brinemo o Srbiji i o onome što će ostati iza nas. Sredićemo i Vlasinsko jezero – najavio je Vučić.

– Kad smo doveli Teklas, neki su se bunili, a sada oni zapošljavaju hiljade porodica. Lako je kritikovati, to je uvijek lako. Ali, kao što je rekao Ruzvelt, slava pripada onima koji su u ringu, koji se bore, a ne onima koji stoje sa strane i dobacuju. Zato vas molim da mijenjamo sebe i društvo, da gradimo puteve, muzeje i pozorišta, Molim vas da 3. aprila izdvojite 15 minuta za taj ozbiljan posao sa kojim nema šale. To je za život vaše dece, za život vaših roditelja. Mi do prije par godina nismo imali svoju nacionalnu avio-kompaniju, brze vozove, puteve, auto-puteve Miloš Veliki. Naše je da gradimo, a oni koji žele da ruše neka govore da će da ruše. Građani Srbije umiju da prepoznaju ko hoće da radi. Hvala vam na ogromnoj podršci i za svu ljubav. Treba da pobijedimo zajedno i ubedljivije nego ikada, da pobedi jug Srbije, živjela Srbija – zaključio je predsjednik, a narod ga je dočekao ovacijama.

(Novosti)

 

Tagovi