Predsjednik Republike Srbije Aleksandar Vučić ugostio je prvu generaciju polaznika programa Barvalipe – Romi u javnoj upravi Republike Srbije, u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike.

Dragi prijatelji, naše romske sestre i braćo, svi smo slušali Karmen, Žorža Bizea, vi mladi ljudi imate priliku da pripadate istom narodu kao Pablo Pikaso, Pako de Lusija, i mnogi drugi – nabrajao je Vučić.

Kada o svemu ovome govorim, ljudi se pitaju, da li su neki izbori na pomolu, a ovo govorim jer verujem u snagu srpskog društva da razume koliko smo jedni drugima potrebni, rekao je Vučić.

– 12,5 odsto vas predstavlja radnu snagu naše zemlje, vi ste ti koji nam pomažu da dovedemo investitore. Mi nemamo nikakve izbore, naš je izbor da se lepo osećate i da budete srećni u vašoj zemlji – kaže Vučić.

Kako je dodao, nada se da će mnogi dobiti u budućnosti poslove u administraciji Srbije, Severne Vojvodine.

– Video sam divne romske dece u Beloj Palanci, tamo smo obnovili školu… Mladenovcu, Leskovcu, Jakovu, Prokuplju, Pukovcu… – priča Vučić, pa dodaje:

– Želim da vam kažem da to nije sve. Nešto smo radili i po pitanju ekonomske podrške kod mladih roma u preduzetničkom duhu. zahvaljujem se Željko vama, ministarki Čomić. Treba da se trudimo da radimo i dalje, da se više zalažemo. Nadam se boljem razumevanju, i tome da ne vidimo razliku između nas. Sve što možemo mi, možete i vi. želim vam mnogo uspeha, svaki uspeh u radu i karijeri. Neka živi romski narod!

Tagovi