Srpska napredna stranka održala je danas u Boru predizborni skup, na kojem je govorio predsjednik SNS-a Aleksandar Vučić.

Vučić je pred dupke ispunjenim Sportskim centrom Bor obećao da je listi koju predvodi stalo da u narednom periodu pokaže kako može bolje i hrabrije.

– Stalo nam je da pokažemo kako možemo bolje i hrabrije. Kod nas niko neće biti gladan. Hvala vam na velikom trudu i radu, vama i vašim porodicama želim sve najbolje – kazao je Vučić.

On je istakao da je Bor sve prosperitetniji i da Borski okkrug ima ogroman potencijal. Najavio je Cučić u narednom periodu ulaganje u poboljšanje borske infrastrukture.

– Deset miliona ćemo uložiti u bolnicu u Boru. Za nepunih mjesec dana krećemo da uradimo 30 km Bor-Selište. Za deset dana od izbora dolazim u Krivelj, hoću da ljudima da razgovaram i da zajedno riješimo svaki problem. Saslušaću svaki njihov problem i država će učiniti sve što može da ti ljudi budu zadovoljni – rekao je predsjednik Srbije.

Kako je naveo danas u Boru ima šest puta više registrovanih automobila nego što je bilo 2012. godine.

– Uvek nam je lakše da pronalazimo stvari. Moram reći da je Bor na veoma dobrom putu, da je Bor sve bogatiji. Budžet Bora je danas mnogo veći. Danas je tri puta veći za samo deset godina. Zato imate tolike liste koji ne brinu o vama nego su zainteresovani zarto što ima mnogo više para u budžetu. Zi Đin RTB je danas naveći izvoznik iz Srbije, naša najveća fabrika na teritoriji Srbije. Moramo dovesti još jednog strateškog investitora da potpuno smanjimo nezaposlenost, što je posebno važno za žene, da dođe druga plata u kuću. Moramo još mnogo toga da uradimo vezano za turizam. Toliko je lijep istok Srbije da je to nevjerovatno. Radimo na tome da uradimo nešto na Crnom vrhu, da tamo napravimo aerodrom – naveo je Vučić.

On je podsjetio da je BDP 2012. godine bio 32 milijarde evra je bio 2012 ukupan BDP,  a da će ove godine biti 56.

-Mi smo svake godine sve što smo radili uspjeli da dođemo dotle da 2012 svega što napravimo bude 32. Danas je to za 25 milijardi više nego što je bilo 2012. To najbolje pokazuje o kakvim brojevima pričamo. Oni koji su najviše dobili od društva su protiv nas. Siromašni ljudi su ozbiljni i odgovorni i oni su uz nas. Zato znam svako selo i zato hoću da se borim za te ljude. To vam govori koliko volim cijelu našu zemlju i ovaj dio koji nam je prelijep- rekao je Vučić.

 

 

Tagovi