Država Srbija će se boriti na svaki način da pronađe one koji su počinili ubistvo Olivera Ivanovića, izjavio je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i istakao da  službe već nekoliko mjeseci imaju kompletnu sliku o onima koji bi imali motiv i koji bi mogli da budu umiješani u tako težak i jeziv zločin.

„Oni rade svoj posao, imajući u vidu nemoguće uslove, jer nemamo efektivnu kontrolu na terenu od 1999 , a posebno od 2010. i 2011. godine“, rekao je Vučić.

Vučić je napomenuo da srpske službe imaju kompletnu sliku o zločinu i o licima koja bi mogla da budu umiješana i da su naše bezbjednosne agencije završile sve što su mogle.

„Nedostaje činjenica da nismo mogli da budemo prisutni na uviđaju i nemamo direktne dokaze. Za to je potrebno da dobijemo ili neke materijale sa uviđaja ili direktno priznanje nekog od učesnika“, objasnio je Vučić.

Podsjetimo, na današnji dan pre tri godine lider Građanske inicijative „Sloboda, demokratija, pravda“ Oliver Ivanović ubijen je u Kosovskoj Mitrovici.

U Hramu Svetog Save u Beogradu služen je pomen koji je počeo tačno u 8.15, simbolično u vrijeme kada Ivanović ubijen.

Pomenu su prisustvovali Milena Ivanović sa sinom, premijerka Srbije Ana Brnabić, direktor Kancelarije za KiM Petar Petković, bivši ministar Zoran Đorđević i brojni građani.

Tagovi