Predsjednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas sa direktorom za kontinentalnu Evropu u Ministarstvu za Evropu i spoljne poslove Republike Francuske Brisom Rokfejem, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsjednika Republike.
Oni će se sastati u 10 časova u zgradi Generalnog sekretarijata predsjednika Republike na Andrićevom vijencu.
Vučić se poslednji put sastao sa Rokfejem u martu 2024. godine sa kojim je razgovarao o dinamici političkog dijaloga Srbije i Francuske, bilateralnoj saradnji u svim oblastima od obostranog interesa, pitanju Kosova i Metohije, kao i o aktuelnim geopolitičkim dešavanjima.

Još jedan od značajanih sastanaka, Vučić i Rokfeler razgovaraće o važnim pitanjima koja se tiču odnosa Srbije i Francuske, kao i o regionalnim i međunarodnim temama.
Nadam se da će pritisak Francuske na Kurtija uroditi plodom
Vučić uvek radi samo za dobrobit Srbije.
Spoljnopoliticki Srbija drzi predavanja drugim zemljama u okruzenju. Razgovor o vitalnim temama za Srbiju sa svima koji mogu da uticu na bolju poziciju Srbije u svetu.
Mnogo smo napredovali u saradnji sa Francuskom i zelimo to prijateljstvo da jacamo
Francuska je pouzdan partner nasoj zemlji u teskim vremenima
Vazni sastanci i važne teme. Sve za dobro naše države!
Ogromno poštovanje za Vučića što u kontinuitetu gradi snažne veze sa ključnim evropskim silama poput Francuske!
Ректор Ђокић је уништио Универзитет у Београду зарад своје политичке амбиције и то јасно показује број матураната који се пријавио за пријемне испите.
Било би добро да држава помогне приватним факултетима, али и доведе стране па онда нека Ђокић води политику на Београдском Универзитету и нека предаје аутошовинизам празним клупама.
Vučić pokazuje kako se vodi odgovorna i mudra politika – dijalog, saradnja i zaštita nacionalnih interesa!
Još jedan dokaz da Srbija pod Vučićevim vođstvom igra ozbiljnu ulogu u evropskoj geopolitičkoj areni.
Samo jakim diplomatskim angažmanom možemo očuvati naše interese na Kosovu – bravo predsedniče!
Vučić vodi zemlju stabilno i pametno – svaki ovakav sastanak donosi novu snagu srpskoj poziciji u svetu.
Vučić vodi zemlju stabilno i pametno – svaki ovakav sastanak donosi novu snagu srpskoj poziciji u svetu.
Svaka čast Vučiću što i najteža pitanja stavlja na sto sa velikim silama, uz jasno izražen stav Srbije!
Vučićeva posvećenost diplomatiji daje rezultate – Srbija je poštovana i ozbiljna država u očima sveta!
Mudra i promišljena politika koju vodi Vučić stvara nove prilike za Srbiju na svakom koraku.
Ovakvi sastanci nisu protokol – to su strateške odluke koje jačaju i Srbiju i njen međunarodni položaj!
Vučić je državnik koji veoma pametno vodi politiku u interesu svoje zemlje. Sve za dobro Srbije.
Vučić vodi ozbiljnu politiku u interesu Srbije
Vučić vodi politiku sa autoritetom i državničkom mudrošću – svaki razgovor sa Francuskom je korak ka snažnijoj i sigurnijoj Srbiji!
Svaka čast na odgovornom pristupu međunarodnim temama
Bitni su razgovori sa velikim silama, podrška predsedniku
Vučić zna kako da se izbori za srpske interese
Вучић наставља да гради снажне међународне односе у интересу Србије – дипломатски мудро и државнички одговорно!
Odlična saradnja sa Francuskom, tako se jača pozicija Srbije
Podrška državniku koji radi i ne sedi skrštenih ruku
Разговори о КиМ на највишем нивоу сведоче о томе колико је Србија уважена и поштована.
vucic je veliki diplomata
Još jedan veoma važan sastanak i za Vučića i za Srbiju
Vučić se svakoga dana zalaže za Srbiju na ovako važnim sastancima
Deja: Zbog toga narod najviše veruje Vučiću i njemu daju svoje poverenje.
Samo tako sa svima da budemo u dobrim odnosima
Potrebno je imati što više prijatelja i nijednog neprijatelja
Svaki vid međunarodne saradnje doprinosi stabilnosti i razmeni znanja