Čikago je izgubio u posljednjem meču regularnog dijela sezone u NBA ligi, ali to ne mijenja ništa, jer je i prije utakmice znao da će kao deveti tim na Istoku igrati sa Atlantom u plej-inu.
Bulsi su nakon produžetka izgubili od Njujorka, a sjajan meč je odigrao Nikola Vučević.
Vooch with the fallaway 🔥@NikolaVucevic | #SeeRed pic.twitter.com/orFmD2EScm
— Chicago Bulls (@chicagobulls) April 14, 2024
Crnogorski centar je u “Medison skver gardenu” postigao 29 poena, imao je i 11 skokova i tri asistencije za 42 minuta na parketu.
Nikola Vucevic, connesso nell'ultima giornata di regular season NBA.#SeeRed#NbaTipopic.twitter.com/LjsMz04bIh
— Marco A. Munno (@MarcoAMunno) April 14, 2024
Vučević je iz igre šutirao 19-12, pogodio je dvije trojke i tri slobodna bacanja. Imao je i pokušaj asistencije koji je prošao neslavno, pa je odmah postao hit na drutšvenim mrežama.
Pored njega se u poraženom timu istakao Demar Derozan (30), dok je Nikse predvodio Džejlen Branson sa 40, uz osam uhvaćenih lopti i sedam asistencija.
Niksi su regularno dio sezone završili kao drugoplasirani na Istoku.
