Gradonačelnik Grada Novog Sada Miloš Vučević izjavio je da je zgrožen onim što se dešavalo na sednici Komisije za planove u vezi sa Nacrtom Generalnog urbanističkog plana tog grada i najoštrije osudio ponašanje političke manjine koja, kako navodi, hoće da parališe grad.
Naveo je da desetoro ljudi iz ekstremno levičarskih organizacija blokira ceo grad.
„To što radi ta politička manjina vrlo je slična fašističkim oblicima delovanja. Oni mogu da blokiraju grad, raskrsnice, da maltretiraju ljude, ne propuštaju vozila, uništavaju prostorije Srpske napredne stranke, bilborde, blokiraju rad sednice GUP-a. Ali, nažalost ne radi to ova grupica sama, već sve u režiji Đilasovaca čiji su poslušnici“, saopštio je Vučević.
„Postave transparent „GUP je GLUP““, naveo je Vučević, dodajući da su to ljudi koji nikada nisu živeli u Novom Sadu, i pitanje koliko je ko od njih proveo vremena u njemu.
„Sebi su dali za pravo, a finansirani su od tajkuna da zaustave razvoj grada. Oni brukaju grad i Evropsku prestonicu kulture, jer su bez ugleda, časti i morala. Građani su postali taoci njihovog bezumlja, mržnje i ekstremizma“, ocenio je Vučević.

Ovdje je trbalo u naslovu napisati „politička“manjina ili đilasovci .