Vimbldon: Novak ekspresno do trećeg kola

0

Novak ekspres. Srpski teniser je bez ikakvih problema savladao američkog tenisera Denisa Kudlu u drugom kolu Vimbldona u tri seta – 3:0 (6:3, 6:2, 6:2).

Od samog starta, bilo je jasno da Đoković neće imati težak posao protiv 111. igrača na ATP listi. Prvi set započet je furioznom serijom srpskog tenisera. Nakon nekoliko minuta na semaforu je već pisalo 4:0, pošto je Đoković uspio već u startu da napravi dva brejka prednosti. Kudla je do kraja seta ipak uspio djelimično da se vrati, pa je Srbin ovaj dio igre riješio u svoju korist rezutlatom 6:3.

Gdje je stao u prvom, Novak je nastavio u drugom setu. Kudla je imao velike probleme da zadrži svoj servis, pa je Đoković čak u tri navrata uspijevao da napravi brejk. Doduše, jednom je to uspio da učini i američki teniser na servis Noleta, pa je set riješen rezultatom 6:2 u korist prvog na ATP listi.

Ni treći set nije donio promjenu ploče. Đoković je samo dovršio započet posao i brejkom već na startu dokrajčio Kudlu. Ovaj period igre završen je rezultatom 6:2.

Naš teniser je dominirao u svim segmentima igre. Zabeležio je čak devet asova više od rivala, pošto je uspio da odservira na taj način u 12 navrata. Imao je znatno bolju realizaciju kako prvog, tako i drugog servisa, pa nam i sam pogled na statistiku kaže da Kudla danas nije imao šta da traži na Centralnom terenu.

Đoković će se tako u trećem kolu Vimbldona sastati protiv poljskog tenisera Hurberta Hurkača, koji je u drugoj rundi izbacio Leonarda Majera pobedviši rezultatom 3:1 (6:7, 6:1, 7:6, 6:3). Taj meč će se igrati vjerovatno u petak.