Bivša predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica odlučila je da ne komentariše bjekstvo svog sina Miloša, koji je juče osuđen na 10 godina i dva mjeseca zatvora zbog stvaranja kriminalne organizacije, šverca cigareta, protivzakonitog uticaja putem pomaganja i sprečavanja dokazivanja.
Da se bivša šefica pravosuđa neće oglašavati povodom tog slučaja danas je portalu Adria potvrdio jedan od njenih branilaca, advokat Zdravko Begović.
Presudom, koju je juče izrekla sudija Višeg suda u Podgorici Vesna Kovačević, Milošu Medenici je odmah određen pritvor u Spužu zbog opasnosti od bjekstva.
Međutim, kazali su nezvanično sinoć portalu Adria u Upravi policije, Medenica juče nije nađen na adresi na kojoj se od 17. oktobra prošle godine nalazio u kućnom pritvoru, a koji mu je određen nakon što je napustio Istražni zatvor u Spužu.
To je danas zvanično i potvrđeno iz Uprave policije, koja tvrdi da su njeni službenici juče, prije nego je donijeto rješenje o određivanju pritvora, obišli stan Medenice, ali ga nijesu zatekli u njemu.
Medeničina supruga je, naveli su danas, policajcima rekla da je on pošao na suđenje.
Izricanju presude, koje je počelo juče u 14 časova, on nije prisustvovao, kao ni njegova majka Vesna, koja je, takođe, osuđena na 10 godina zatvora zbog protivzakonitog uticaja.
Policija je, tvrde u toj bezbjednosnoj službi, do prekjuče kontituirano provjeravala da li Medenica poštuje izrečenu mjeru nadzora.
“I dan prije izricanja presude, u 17.30 časova, Medenica je bio u svom stanu“, naveli su danas iz policije, poručivši da će učiniti sve u nacionalnim okvirima i korišćenjem svih raspoloživih kapaciteta da lociraju Medenicu i uhapse ga, prenosi Adria.

CRNOGORSKA MAJKA
O čemu pričaju?! Uhapsiti sudiju koja ih je pustio da se brane sa slobode , kao i advokate koji su sigurno posredovali u bjekstvu.
Oduzet svu imovinu citavojnfamiliji. Advokatima ovome sto ga zastupani begovicu njima uzet svu imovinu i izbacit iz struke klasicni kriminalci. Od drzave dobijaju pare 500e po rocistu da zastupajunove kriminalce
Za tako nešto treba usvojiti zakon o ispitivanju porijekla imovine. Taj zakon su nam svi, koji sada vrše vlast, u predizbornoj utakmici obećavali i to im je bila osnovna i najjača poluga da do vlasti dođu. Čim su došli na vlast zaboravili su što su obećavali. Za to što njima (i ne samo njima) neće biti oduzeta imovina kriva je nekadašnja opozicija a sadašnja vlast. Njih treba pitati zašto su protiv nečega takvog i zašto ljudima zamazuju oči pričom o zakonu o oduzimanju nelegalno stečene imovine kao da su ta dva zakona isti. Nema od toga ništa. Niko ne želi da kaznenom politikom unaprijed spriječi sebe da se na vrijeme obezbijedi (čitaj da pokrade ono maalo što je ostalo iza ove pošasti zvane DPS). Svi žele da nastave putem DPS-a i da napune bisage prije nego što pobjegnu u neke daleke države istoka.
Posledica ostavljenih dps spavaca u svim segmentima drzavne administracije.
Ni jedan prepoznavac sa terena nije dobio otkaz zbog prepoznavanja. Dps pravosudnici,policajci,vojnici,anbovci….ako nisu dobili unapredjenje, nisu ni nizu poziciju
Samo nepojavljivanje Medenica na izricanju presude govori da su znali sta ce biti presudjeno. Kompletna kriminalna dps hobotnica je pokazala da joj pipci nisu odstranjeni.
Vjerovatno i Veka ima neku rezervnu varijantu, mozda ljekarske dps izvjestaje da je nesposobna da lezi na zatvorskom krevetu.
Milos je otputovo Milosom velikim za Beograd
kod Vucica.