Važna pobjeda Kolakovićeve ekipe

0

Obojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je izuzetno bitnu pobjedu u poslednjem meču turnira Lige nacija u Otavi.

Ekipa selektora Igora Kolakovića savladala je domaću selekciju Kanade rezultatom 3:1, po setovima 21:25, 25:20, 25:18, 25:23 i u borbi za plasman na Olimpijske igre prestigla selekciju Kube pred odlučujuće duele u Ljubljani.

Srbija je ostvarila treći trijumf uz pet poraza i vratila se u borbu za plasman na Fajnal-ejt, ali je mnogo bitnije što je osvojila osam bodova na FIVB svetskoj rang listi i sa ukupno 252 boda prestigla karipsku selekciju (250.64), direktnog konkurenta za odlazak na Igre u Parizu.

Kolakovićeva ekipa je dobro počela utakmicu, u nekoliko navrata imala je dva poena prednosti, ali je završnica protekla u dominaciji domaće selekcije koja je serijom 4:0 za 23:18 prelomila taj dio meča i povela sa 1:0.

Drugi set bio je još neizvjesniji što potvrđuje podatak da nijedna ekipa do rezultata 23:20 nije imala više od dva poena viška. Srbija je sjajno odigrala finiš drugog seta sa četiri uzastopno osvojena poena od 21:20 došla do 25:20 i izjednačnja 1-1.

Treći set bio je jedan od najboljih, ako ne i najbolji, srpskog tima ove godine. Kanada je kontrolisala dešavanja na terenu do rezultata 14:12, a onda je uslijedila serija Srbije 11:2 za nedostižnih 23:16 uz sjajno izdanje Uroša Kovačevića.

Četvrti set bio je priča za sebe u kom je srpska reprezentacija nadoknadila šest poena minusa (12:6) i u spektakularnoj završnici obezbijedila mnogo važan trijumf. U tom delu utakmice blistao je Dražen Luburić, a važne poene posle odličnih servira obezbijedio je Aleksandar Atanasijević za preokret – 23:21.

Luburić je osvojio 22 poena, Miran Kujundžić 19, Kovačević 11, a Aleksandar Nedeljković 9. U domaćem timu Timoti Mar i Artur Švarc su imali po 16 poena.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA.