Vatreni derbi trajao 111 minuta: Zvezda preokretom do plus 10

0

Igralo se ukupno 111 minuta, a Crvena zvezda je posle preokreta i dva penala uspjela da slavi u 173. vječitom derbiju sa 3:2.

Bilo je puno prekida, bakljdi, prigovora sudiji, posebno igrača Partizana prilikom drugog gola domaćih (2:2), kada su opkolili sudiju jer su smatralli da je Endijaj prilikom postizanja gola faulirao Svetu Markovića, ali i nakon penala koji je svirao u nadoknadi vremena, koja je trajala 21 minut!

Meč je počeo u izuzetno visokom ritmu. Dva gola u prvih 15 minuta i sijaset prilika uz to. Crvena zvezda imala veći posjed lopte, međutim, Partizan je bio konkretniji.

Poveli su crno-bijeli u 11. minutu udarcem glavom Sameda Baždara.

Izjednačio je Gelor Kanga iz penala pet minuta kasnije. Štoper Partizana Kovačević je prethodno pogriješio, kao da nije znao gdje će, naišao je na dvojicu fudbalera Crvene zvezde, izgubio loptu, nakon čega je golman Krunić u svom kaznenom prostoru oborio napadača domaćih.

Dobru priliku je imao Partizanov Koreanac, Goh u 28. minutu, međutim, pogodio je „samo“ stativu.

Posle toga su crveno-bijeli uspostavili kontinuitet napada i preuzeli inicijativu, Bukari je imao nekoliko odličnih prilika, a najbolju je propustio u nadoknadi prvog poluvremena kada mu je Krunić odbranio u situaciji „jedan na jedan“.

Drugo poluvrijeme je počelo, a Ksander Severina je 11 minuta po početku postigao spektakularan gol i doveo Partizan u novo vođstvo. Zvezda je napadala, stvarala prilike, Katai je uspio da izjednači u 69. minutu, ali je njegov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije Šerifa Endiaja.

Djelovalo je da će Partizan doći do pobjede, ali je crno-bijele osujetio Šerif Endiaj golom u 89. minutu za 2:2. Nastavili su crveno-bijeli sa napadima, Bukari je u šestom minutu nadoknade protutnjao pored Antića, a defanzivac Partizana ga je nesmotreno oborio i Pavle Ilić je ponovo pokazao na penal. Aleksandar Katai je preuzeo odgovornost i u dubokoj nadokadni je savladao Krunića za veliki preokret na stadionu „Rajko Mitić“.

Bilo je uzburkano pred početak derbija u Partizanu, pošto je Albert Nađ, koji je prvobitno trebalo da vodi ekipu, završio u bolnici, međutim, stigao je 20 minuta prije početka utakmice na stadion i ipak vodio ekipu sa klupe.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 3:2 (1:1)

Beograd – Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: . Sudija: Pavle Ilić. Žuti kartoni: Kraso, Glazer (Crvena zvezda), Ovusu, Kovačević, Kalulu (Partizan). Strelci: 0:1 Samed Baždar u 11, 1:1 Gelor Kanga (penal) u 16, 1:2 Ksander Severina u 56, 2:2 Šerif Endiaje u 89, 3:2 Aleksandar Katai (penal) u 99. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić (od 46. Điga), Stamenić, Kanga (od 59. Katai), Bukari (od 101. Milunović), Hvang, Ivanić (od 79. Olanjinka), Endiaje (od 101. Kraso). Trener: Vladan Milojević.

PARTIZAN: Krunić, Stojković (od 78. Filipović), Kovačević, Marković, Antić, Kastiljo (od 67. Stjepanović), Ovusu, Severina (od 89. Natho), Zahid, Goh (od 78. Kalulu), Baždar (od 67. Saldanja). Trener: Albert Nađ.