Valjadolid prekinuo crni niz

0

Crni niz je konačno završen, Valjadolid je ponovo ušao u mirnu luku. Za to je zaslužna današnja pobjeda ekipe Huana Roha Martina nad Espanjolom na Hose Zorilji, koja je domaćina odvela na diobu viske 12. pozicije sa današnjim protivnikom – 2:1 (1:0).

Valjadolid je u idealnim trenucima postizao golove i riješio pitanje pobjednika. Gonsalo Plata je bio igrač utakmice sa dve asistencije. Prvo je u 25. minutu ostavio loptu na tacni Ivanu Sančesu, koji je potom odapeo strijelu u donji desni ugao gola Fernanda Pačeka.

Odlično ekvadorsko krilo je zablistalo i u presudnom 63. minutu. Plata je odlično probio po desnom boku, a onda na pravom mjestu u srcu kaznenog prostora pronašao Alvara Aguada, koji je udarcem iz prve riješio pitanje pobjednika.

Gonsalo Plata nije imao sreće da u 82. minutu utakmice kruniše svoju odličnu partiju. Opasno je pripretio Pačeku, ali je njegov udarac umjesto u golu rivala završio na desnoj stativi.

Espanjol se dugo mučio da ugrozi gol Serhija Asenha, ali su gosti ipak uspjeli da unesu uzbuđenja u završnicu utakmice. Martin Brajtvajt je nastavio seriju golova u 87. minutu, na asistenciju Serhija Dardera, ali je to bilo sve što smo videli od gostiju iz Barselone na ovom meču.

Trenutno stanje na tabeli obećava jednu od najuzubudljivijih borbi u Primeri poslednjih godina, pošto je razlika između Almerije, koja je prva ispod crte na 18. mjestu, i Espanjola koji je zvanično 12, svega dva boda.

Rezultati 24. kola Primere – petak: Sosijedad – Kadiz 0:0, subota: Hetafe – Đirona 3:2 (3:0) /Unal 2 i 14 pen, Majoral 43 – Kasteljanos 54, Gutierez 80/, Almerija – Viljareal 0:2 (0:0) /Moreno 76, Morales 88/, Majorka – Elče 0:1 (0:0) /Boje 89/, Atletiko Madrid – Sevilja 6:1 (2:1) /Depaj 23, 26, Grizman 53, 69, Morata 76, 90+2 – En Nesiri 39/, nedjelja: Valjadolid – Espanjol 2:1 (1:0) /Sančez 25, Aguado 62 – Brajtvajt 87/, 16.15: Barselona –Valensija, 18.30: Rajo Valjekano – Atletik Bilbao, 21: Betis – Real Madrid, ponedjeljak od 21: Osasuna – Selta.