Episkop budimljansko-nikšićki vladika Metodije ustoličen je danas u manastiru Đurđevi stupovi.

On se nakon toga obratio vjerujućem narodu.

„Braćo i sestre u Hristu Gospodu da zahvalimo najprije Bogu na njegovom daru i ovom danu u kom nas je udostojio da se susretnemo danas u ovom Svetom domu proslavljajući Boga“, kazao je on.

„Blagodarim našoj Svetoj sabornoj apostolskoj crkvi, našem patrijarhu srpskome Porfiriju iz čijih ruku primam ovaj arhijerejski žezal kao simvol duhovne vlasti povjerene mi eparhije budimljansko-nikšićke. Predrago mi monaštvo i sveštenstvo, vjernike i laike, roditelje moje, Milinka i Dragicu“, poručio je vladika Metodije.

„U ovom trenutku želim reći molite se za mene kako bih još više ljubio Gospoda, molite se za mene kako bih vas ljubio još više i molite se jedni za druge. U crkvi je svako djelo saborno djelo i svi smo odgovorni za sve“, kazao je vladika.

 

Tagovi