Opština će na ovaj način korisnicima pomenutih transportnih sredstava omogućiti lakše, brže i sigurnije učešće u saobraćaju, te će riješiti i problem parkiranja za iste, kazala je Franović.
Sekretarijat za urbanizam i prostorno planiranje pokrenuo je inicijativu za zamjenu držača za parkiranje bicikala koji se nalaze na ulazu u grad, saopšteno je iz Kabineta predsjednika opštine Kotor.
U narednom periodu će se takođe postaviti i držači za parkiranje bicikala na drugim lokacijama.
Takođe je u toku pronalaženje najbolje ponude za punjač sa držačima za električne trotinete.
– Opština će na ovaj način korisnicima pomenutih transportnih sredstava omogućiti lakše, brže i sigurnije učešće u saobraćaju, te će riješiti i problem parkiranja za iste – kazala je sekretarka Sekretarijata za urbanizam i prostorno planiranje, Jelena Franović.
Prema njenim riječima Sekretarijat će i u narednom periodu preuzeti još aktivnosti koje će doprinijeti boljem i kvalitetnijem životu u Kotoru, zaključeno je u saopštenju.
(Dan)
