US open: Novak pobjedom krenuo po trofej

0

Šampion US Opena je sigurno započeo odbranu titule u Njujorku. Novak Đoković je večeras rutinski u prvom kolu savladao španskog takmičara Roberta Karbaljesa Baena 6:4, 6:1, 6:3.

Nije Novak morao da odigra nešto posebno dobro da bi savladao Španca, rutinski je kontrolisao meč i bez dozvoljene brejk šanse protivniku lagano došao do pobjede.

Španski teniser je uspijevao da parira jedino u prvom setu. Spasao je prvih šest brejk lopti, dok nijednom nije ni primirisao Novakovom servisu. Konačno, u desetom gemu kada je Karbaljes Baeno servirao za opstanak u setu, Novak ga je slomio i brejkom došao do 1:0. U drugom setu je Srbin pokazao klasu i dominantno sa dva brejka prednosti došao do 5:1 i ubrzo riješio set u svoju korist. U trećoj dionici je Španac opet uspio da pruži nešto jači otpor, ali se držao samo do petog gema kada je Đoković napravio brejk i lagano priveo meč kraju za nepuna dva sata igre.

Srpski teniser je napravio više neiznuđenih grešaka od rivala (30:27), ali ga to nije omelo na putu do ubedljive pobede. Osvojio je čak 38 od 45 poena na prvi servis i Španac nije iamo čemu da se nada. Novak će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Amerikanca Kverija i Argentinca Londera.