Union prekinuo niz od četiri meča bez pobjede

0

Fudbaleri Union Berlina pobijedili su Ajntraht Frankfurt sa 2:0 (0:0) u prvoj nedjeljnoj utakmici 25. kola Bundeslige.

Tim iz glavnog grada tako je upisao pobjedu poslije četiri bundesligaška meča bez trijumfa i treći je na tabeli sa 48 bodova. S druge strane, Ajntraht nije slavio na poslednjih sedam gostovanja.

Nije bilo lako, naročito je u prvom poluvremenu Ajntraht imao prilike preko Kamade, Kolo Muanija i Borea.

Domaći su došli do prednosti u 53. minutu, kada se Rani Kedira poslije kornera Knohea izborio za prostor unutar peterca i zakucao loptu u gol.

Kevin Behrens u igru je ušao u 67. minutu, a osam minuta kasnije izborio se za loptu protiv neodlučne odbrane gostiju, da bi udarcem iskosa sa lijeve strane savladao Trapa, kojem je lopta prošla kroz noge.

Rezultati 25. kola – petak: Borusija (M) – Verder 2:2 (0:0) /Tiram 48, Nojhaus 73 – Dukš 65, 89/, subota: Augzburg – Šalke 1:1 (0:0) /Mejer 51, Bulter 90+2/,  Bohum – Lajpcig 1:0 (0:0) /Mašović 48/, Hofenhajm – Herta 3:1 (2:0) /Kramarić 24, 37, Bebu 51 – Jovetić 90+2/, Štutgart – Volfzburg 0:1 (0:0) /Marmuš 56/, Borusija (D) – Keln 6:1 (4:1) /Gereiro 15, Aler 17, 69, Rojs 32, 70, Malen 36 – Zelke 42/; nedjelja: Union – Ajntraht 2:0 (0:0) /Kedira 53, Behrens 75/, 17.30: Bajer – Bajern, 19.30: Majnc – Frajburg.