Epidemijološka sitacija u Ulcinju je povoljnija, a trenutno je oko 200 inficiranih, kazala je u Jutarnjem programu RTCG direktorica Doma zdravlja u tom gradu, Sadija Holaj.
Kako naglašava Holaj pacijenti su sada dominantno ljudi srednje i mlađe dobi, što ne ostavlja prostora za opuštanje.
„Pacijenti su srednje i mlađe generacije i u pitanju su teži oblici kliničke slike. Mada možemo reći da je vakcinacija uradila svoje i da je klinička slika bolja kod pacijenata koji su vakcinisani“, kazala je Holaj.
