Čelsi je aktivirao novu transferu bombu i posle Rahima Sterlinga na Stamford Bridž dolazi i Kalidu Kulibali! Dugo je mirovao Čelsi i nikakvih konkretnih poteza nije bilo, a onda je u kratkom roku dogovorio dva jaka pojačanja. I tu ne bi trebalo da bude kraj.
Nedugo pošto su svi relevantni mediji širom Evrope, a prije svih Đanluka Di Marcio potvrdili da je Kulibali na putu za London, Tomas Tuhel sprema još jedan značajan potpis u poslednjoj liniji. Kako javlja novinar Bilda Kristijan Falk, koji je ovog ljeta imao veliki kiks kada je demantovao dolazak Sadija Manea u Bajern mada obično ne griješi, prošlogodišnji šampion Evrope sada se okrenuo ka Parizu odakle želi da dovede Presnela Kimpembea.
Dok ostrvski mediji danima pišu o interesovanju za Natana Akea iz Mančester Sitija za koga se traži dogovor oko cijene – Čelsi nudi 40.000.00, Siti traži blizu 55.000.000 – Tuhel želi da obnovi saradnju sa francuskim reprezentativcem koga odlično poznaje iz zajedničkog vremena u Pari Sen Žermenu.
Cijeli posao trenutno je u početnoj fazi, ali u Velikoj Britaniji tvrde da njemački stručnjak insistira na dovođenju i Akea i Kimpembea kako bi potpuno osvježio poslednju liniju. Kimpembe je dijete PSŽ-a, prošao je sve klupske kategorije, poslije čega je zaigrao i za reprezentaciju Francuske. Dosad je za Trikolore odigrao 28 utakmica i bio je u sastavu koji je zasjeo na svjetski tron 2018. u Rusiji, a sa Svecima je osvojio šest šampionskih titula. Njegova tržišna vrijednost je 40.000.000 evra.
Podsjetimo, Čelsi je ovog ljeta ostao bez dvojice standardnih štopera Antonija Ridigera i Andreasa Kristensena. Tijago Silva jedini je čovek od Tuhelovog povjerenja, ali ne treba zaboraviti da Brazilac u septembru puni 38 godina, zbog čega mora da se razmišlja unaprijed.
Pored Silve, Tuhel je dao veliki prostor Trevou Čalobi koji će biti siguran, dok su Itan Ampadu, Malang Sar i Met Mijazga projektovani da idu na nove pozajmice.
(mozzart sport)
