TSC primio pet komada u Frajburgu

0

Vicešampion Srbije TSC iz Bačke Topole poražen je u četvrtom kolu Grupe A Lige Evrope na gostovanju Frajburgu 5:0.

TSC je pretrpio najubjedljiviji poraz u Ligi Evrope ove sezone. Što je najgore za četu Žarka Lazetića, mogu da budu srećni što je bilo samo 5:0 i da budu zahvalni Bogu i sjajnom golmanu Veljku Iliću.

Od samog starta gosti su bili izloženi kanonadi bundesligaša. Ilić je bio na ozbiljnim iskušenjima, ali je u 20 minuta zabeležio tri odlične odbrane. Međutim, u 25. minutu bio je nemoćan. Posle šuta sa distance Merlin Rel je uspio da iz neposredne blizine skrene loptu u gol i ostavi Ilića bez šanse da reaguje.

Do poluvremena nastavio je Frajburg da pritiska, ali na poluvremenu je bilo samo 1:0. U drugom dijelu prvi je priprijetio TSC. U 48. minutu uputili su prvi udarac u okvir gola, a u šansi je bio rezervista Ćirković. Ipak, odlično je intervenisao golman Atubolu.

Neku nadu da bi mogao do iznenađujućeg boda TSC je gajio do 56. minuta. A onda je Egeštajn povisio na 2:0 i bilo je jasno da će bodovi ostati u Frajburgu. Otvorio se TSC, a to je domaćinu ostavilo dosta prostora. Kako je utakmica odmicala tako je i koncentracija u redovima vicešampiona Srbije padala i počele su da se prave greške u opasnoj zoni. Takve dve su iskoristili Nemci da u 69. minutu preko Vajshauta i u 80. minutu preko Adamua postignu golove i na kraju obezbede ipak ubjedljivu pobjedu. Nju je ovjerio u trećem minutu nadoknade Ritsu Doan.