Triler u Podgorici: Cedevita izgubila dobijeni meč

0

Žuta minuta? Ne, bila je to crna rupa Cedevite! Zagrepčani su na gostovanju kod Budućnosti imali velikih osam poena prednosti četiri minuta prije kraja meča, ali do kraja meča su samo još dva puta pogodili sa penala i aktuelni šampion Jadrana je na krilima Kotija Klarka preokrenuo na 80:78 za pobjedu kojom je prestigao Partizan i crno-bele ostavio na četvrtom mjestu na tabeli ABA lige što po trenutnom stanju znači i okršaj sa večitim rivalom Crvenom zvezdom već u polufinalnu.

O tome nešto kasnije, da prvo rezimiramo nevjerovatno uzbudljiv meč u Morači u kojoj nijedna ekipa nije imala osjetniju prednost pošto je na obe strane bilo igrača raspoloženih da povuku svoje timove u trenucima kada nije išlo. I taman kad se učinilo da će Cedevita do bodova, probudio se Koti Klark, dok su Hrvati prosto izgubili kompas i sa nekoliko užasnih rješenja u napadu dozvolii rivalu da se vrati iz mrtvih.

I ne samo u napadu. Dovoljno je reći da je dva minuta i dvije sekunde prije kraja meča Klark promašio dva bacanja pri zaostatku 72:76, ali su gostim potom zaboravili da treba da grade koš, pa su Podgoričani sa četiri ofanzivna skoka došli do nove šanse sa penala. Goga Bitadze je bio sigurniji i smanjio na 74:76, da bi potom Klark trojkom preokrenuo na 77:76, a Cedevita…

Cedevita je počela da siluje loptu u napadu. Bez plana u igri, na silu su se probijali i Pulen i Eldinžin Kuk… Bolje reći zabijali su se u tela protivničkih igrača. Noris Kol sada pogađa za tri poena i tu je suštinski bio kraj s obzirom da je organizacija Cedevitinih napada jednostavno nestala u odsudnim trenucima, pa je tako i prodor u prvih 35 minuta neuhvatljivog Džejkoba Pulena za produžetak bio više očajnički pokušaj no posledica kakve smišljene akcije.

Pulen je meč završio sa 25 poena, ali je pravog saradnika imao samo u Džastinu Kobsu, strelcu 18 koševa uz šest asistencija. Edo Murić je stao na koti 10, dok su Podgoričani pravilnije raspodijelili poene, pa ih je petorica imalo dvocifren učinak u poenima.

Najefikasniji je bio Erl Klark sa 17 uz devet skokova, Noris Kol je dobacio do 14, Edvin Džekson 11, a Koti Klark i Goga Bitadze su se zaustavili na 10. Bitadze je imao i 10 skokova.