Trifunović vodio Partizan do 1-0 protiv Mege

0

Košarkaši Partizana savladali su Megu MIS u prvoj utakmici polufinalne serije Košarkaške lige Srbije rezultatom 82:72 (22:22, 18:20, 23:13, 19:17).

Vodila se velika borba u prvom poluvremenu, a prelomni momenat bio je sredina treće četvrtine kada je Partizan serijom 15:2 pobjegao na dvocifrenu razliku.

Partizan je odlično počeo meč, Trifunović je pogodio dvije trojke za dva minuta, jednu je dodao i Alen Smailagić, pa je bilo 12:4. Mega se vratila u meč na trenutak, prišla na tri poena, ali je odličan šut za tri crno-bijelih, prije svega Uroša Trifunovića, ponovo napravio komotnu prednost. Djelovalo je sve da će Partizan steći ubedljivu prednost na kraju prve deonice, ali je Mega serijom od 11:0 izjednačila rezultat.

Druga četvrtina donijela je jedanku borbu. Partizan je većinu vremena vodio, povela je i Mega u jednom trenutku. Vodili su crno-bijeli, ali je na kraju Mega napravili mini seriju i vodila na poluvremenu 42:40.

Partizan je odlično započeo drugo poluvrijeme serijom 12:0 i odmakao se na osam poena razlike sredinom treće deonice. Mega je dobro počela poslednju četvrtinu, ali su Panter i Avramović odbili nalet gostiju i vratili bezbjednih +10.

Mega nije imala snage da se još jednom vrati iz dvocifrenog minusa, pa je Partizan poveo u polufinalnoj seriji. Izuzetno raspoložen je bio Uroš Trifunović koji je postigao 23 poena (4/6 za tri) i dodao osam skokova, dok su ga pratili Kevin Panter sa 15 i Aleksa Avramović sa 14 poena. Kod poražene ekipe Mege je Jović imao 15 poena, Đurišić je dodao 14.

Druga utakmica je na programu za tri dana.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice  50 + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!