Ten Hag iznenadio Gvardiolu, đavolima trofej FA kupa

0

Gradski derbi za trofej FA kupa pripao je Mančester junajtedu.

“Đavoli” su u finalu na “Vembliju” pobijedili Siti sa 2:1 i osvojili 13. trofej u najstarijem fudbalskom takmičenju na svijetu.

Ekipa Erika Ten Haga je do trofeja došla zahvaljujući boljoj igri u prvom dijelu, ali i slabim reakcijama odbrane rivala.

Poslije kiksa Joška Gvardiola i golmana Ortege, loptu je u mrežu ubacio Alehandro Garnaćo za prednost Junajteda.

Drugi pogodak dao je mladi Kobi Mainu, poslije sjajne asistencije Bruna Fernandeša, šest minuta prije odmora.

Nakon pauze, pritisak Sitija, a prvu veliku šansu imao je Erling Haland, koji je pogodio prečku.

Potom se u nekoliko navrata istakao golman Mančester junajteda Andre Onana, poslije snažnih udaraca Kajla Vokera.

Nadu “građanima” vratio je Džeremi Doku pogotkom sa ivice kaznenog prostora u 87. minutu.

Međutim, uspio je Junajted da sačuva prednost u završnici i okonča sezonu sa peharom.

Sitiju za utjehu ostaje trofej Premijer lige, koji je osvojio prošlog vikenda.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice 50 + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!