Tadić postigao 100. gol za Ajaks

0

Fudbaleri Ajaksa došli su u nedjelju, u meču 22. kola Eredivizije, do 13. pobjede u sezoni uz lijep jubilej Dušana Tadića.

„Kopljanici“ su na svom terenu bio ubjedljiv protiv Sparte iz Roterdama i pobjedu je upisao rezultatom 4:0 (2:0). Kapiten Amsterdamersa i Srbije postigao je dva gola i upisao jednu asistenciju.

Drugi gol koji je Tadić postigao na utakmici, sa bijele tačke, bio je stoti koji je postigao u dresu Ajaksa.

Tadićevim golom u šestom minutu domaćin je stekao prednost, da bi 20 minuta kasnije srpski fudbaler proigrao Tejlora koji trese mrežu za 2:0. Tadiću je ovo bila 13. asistencija u sezoni.

Igrao se 64. minut kada je Tadić sa bijele tačke povisio na 3:0, da bi konačan rezultat postavio Kudus u 84. minutu meča.

Ajaks je u potpunosti kontrolisao meč, a da nije bilo Nika Olija na golu Sparte mogao je i do ubjedljivije pobjede. Olij je upisao čak osam odbrana na utakmici.

Ajaks je sada na drugom mjestu na tabeli i ima tri boda manje od Fejenorda.