Svjetsko prvenstvo u džudou: Majdov ponovo na pobjedničkom postolju

0

Nemanja Majdov osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 90 kilograma na Svjetskom prvenstvu u džudou u Abu Dabiju. Srpski reprezentativac je na zlatni poen izgubio u finalu od Japanca Gokija Tadžime.

U odlučujućem meču viđena je rovovska borba. Nije bilo pobjednika posle regularna četiri minuta. Tek posle dva minuta nastavka pala je odluka kada je Japanac napravio zahvat kojim je stigao do svjetskog trona.

Prije finala, momak iz Istočnog Sarajeva imao je sjajan dan u glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata. U prvom kolu je bio slobodan, a u drugom je savladao Čeha Klementa. U finale grupe je ušao pobjedom protiv Ačildijeva iz Turkmenistana.

Mjesto u polufinalu Nemanja je obezbijedio trijumfom protiv Kubanca Silve Moralesa. Sjajan put do borbe za najsjanije odličje okončao je pobjedom protiv Karamnoba Sagaipova iz Libana.

Nemanja je evropski prvak u ovoj disciplini iz Monpeljea prošle godine, a prvak svijeta bio je u Budimpešti 2017. godine. Ima i bronzu iz Tokija 2019. godine, tako da je sada kompletirao kolekciju sa planetarnih prvenstava.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice  50 + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!