Sutjeska kiksnula, ali i Budućnost

0

Četiri kola prije kraja još nije poznat šampion Crne Gore, ali je i pored poraza od Titograda Sutjeska bliža trofeju, jer Budućnost protiv Petrovca nije uspjela da osvoji više od boda i šampionsku trku učini zanimljivijom u finišu.

Tri kola prije kraja, naime, razlika je šest bodova, s tim da Nikšićani više nemaju pravo na kiks, jer u posljednjem kolu gostuju Budućnosti.

Titograd je pokvario slavlje Sutjesci, prekinuo je niz Nikšićana od 25 mečeva bez poraza.

Podgorički tim poveo je golom Mamadu Mendija u 14. minutu.

Izjednačio je u 33. minutu Božo Marković, kome je osam minuta ranije Saša Ivanović odbranio penal.

Pobjedu OFK Titogradu, 14. u prvenstvu, donio je Marko Pavićević devetim golom u 89. minutu.

Budućnost je u gostima igrala sa Petrovcem 0:0, a golova nije bilo ni u duelu Grblja i Zete u Radanovićima.

Pobjedu u gostima upisao je Rudar, koji je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savlai Lovćen 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Radomir Đalović u 90. minutu.

Uspješna u gostima bila je i Iskra, koja je u Golubovcima savladala Mornar 3:1.

Barski tim poveo je golom Dejana Račića u 8. minutu.