Sudije pokrale Partizan: Loša utakmica, Budućnost na kraju slavila

0

Partizan ni posle pet i po godina nije uspio da sruši Budućnost u Podgorici! Ako je prethodnih sezona možda bilo i ljepših prilika, malo je bilo situacija u kojima bi brejk tako dobro “legao“ crno-belima kao ovaj večeras koji je ispušten u krcatoj Morači!

Budućnost je strpljivo sačekala da Parni valjak smanji gas i onda ga napala iz svih oružja, što je na kraju aktuelnom vicešampionu donijelo sedmu pobjedu iz osam kola Jadranske lige i nastavak odlične serije – 65:60!

Pričaće se mnogo o suđenju trojke Pukl – Javor – Nedović, pogotovo o momentu koji je riješio pobjednika, kada je Nemanja Gordić izvjesno bio fauliran prije nego što je Nikola Ivanović pokupio svoj promašaj u praznom reketu i položio loptu na obruč za 62:60 na 28 sekundi prije kraja, ali činjenica je i da je Partizan izvršio hara-kiri u drugom poluvremenu, ostao na samo 23 poena (samo osam u poslednjoj dionici) i prosuo sve ono što je napravio za uvodnih 20 minuta.

U potpunoj ludoj završnici velikog regionalnog derbija manje grešaka napravila Budućnost, iako je Džastin Kobs s izgubljenom loptom, onda i faulom u napadu u kratkom razmaku malo presudio svom timu. Ni kada je Kobs postigao koš iz skok šuta na četiri minuta prije kraja (60:57) nije bilo izvesno da će Budućnost napraviti još jedan podvig. Na tačno dva minuta prije kraja dotad nevidljivi Ognjen Jaramaz ubacio je trojku za poravnanje rezultata, ali onda je Partizan ušao u seriju promašaja i grešaka iz kojih se nije izvukao.

Nesigurni su bili Jaramaz, onda i Pejdž, pre nego što je Ivanović riješio već pomenutu situaciju, a onda se dogodio još jedan sporni detalj koji je izazvao revolt na klupi gostiju. Partizan je izvodio loptu sa strane posle tajm-auta, ali su Mozli i Tomas na parket oborili Bemforda posle čega je sviran faul u napadu.

Andrea Trinkijeri nikako nije mogao da se pomiri sa ovom činjenicom zbog čega je ušao u verbalni duel s Javorom, pa mu je ubrzo zbog druge tehničke greške ukazano da mora da napusti teren. Bemford je bio precizan a penala jednom, pa onda još dva puta kada ga je Tomas faulirao i to je bilo sve!