Stevanović spasao pobedu Partizanu: Spartak promašio penal u 90. minutu

0

Krvav rad, dva vođstva, sijaset promašenih šansi, pogotovo dva neverovatna zicera Filipa Holendera i na kraju umalo – veresija!? Golman Nemanja Stevanović je u 90. minutu odbranio penal i spasao Partizanu pobedu nad Spartakom u Subotici – 2:1.

Morao je ozbiljno Parni valjak da se pomoči na severu države kako bi upisao tek drugu ligašku pobedu u gostima, vodio je, bio bolji, patio u odbrani, a na kraju mu je igrač koji je letos bio planiran za transfer sačuvao ono što je “krvavo” zaradio.

U poslednjem minutu derbija, Maki Banjak je dozvolio Lazaru Tufegdžiću da puca, lopta rikošetorala po kaznenom prostoru, stigla do Japanca Šimure, na njega naleteo Aleksandar Lutovac i faulom omogućio Milanu Marčiću savršenu šansu. Ofanzivac Spartaka je gađao desni ugao, ali ga je Nemanja Stevanović pročitao i izrastao u junaka zanimljive, atraktivne i utakmice koja je po svemu opravdala epitiet derbija 14. kola.