Šteta: Srbija ispustila Hrvate!

0

Izvukli su se! Kakva šteta… Imala je Srbija u rukama pobjedu nad Hrvatskom, dijelilo je 30 sekundi od trijumfa, ali ništa. Ode bod za Zadar, a vrlo moguće i šansa za plasman na Evropsko prvenstvo – 25:25 (13:13).

Sedam godina je prošlo i brojaćemo još. Rukometaši Srbije nisu napravili iznenađenje, nisu srušili Hrvatsku u Areni prvi put od 2012. godine. Kauboji su ostali nepobjedivi, iako su se „nudili“ tokom cijelog drugog poluvremena. Jedan bolji napad, jedan pogođeni zicer mogao je da prevagne.

Nisu Orlovi bili daleko od tog iznenađenja. „Imali“ su Hrvate. Imali su vođstvo četiri minuta prije kraja, imali su 25:24 minut pre kraja, imali su i 20 sekundi za poslednji napad, za pobjedu – nije vredjelo. Neiskustvo je presudilo. Odnosno, iskustvo na drugoj strani.