Sporazum koji omogućava da građani Srbije i Turske putuju samo sa ličnim kartama najznačajniji je dokument potpisan danas tokom posjete turske delegacije na čelu sa predsjednikom te zemlje Redžepom Tajipom Erdoganom, ocijenio je državni sekretar u Ministarstvu spoljnih poslova Nemanja Starović.
On je dodao da odnosi Srbije i Turske predstavljaju kičmu stabilnosti Balkana.
– Kod nas postoji značajan procenat ljudi koji nemaju putna dokumenta, odnosno pasoše, što se tiče ljudi u Turskoj taj procenat je daleko veći i vjerujemo da će potpisivanje ovog sporazuma pospješiti dolazak turista iz Turske, za koje Srbija predstavlja atraktivnu destinaciju. Taj sporazum treba da prođe određenu unutrašnju-pravnu proceduru u naredna dva mjeseca i da je od svih danas potpisanih najznačajniji za građane Srbije – naveo je za Tanjug Nemanja Starović.

Jebali vas Turci !!!
Srbiji trebaju građevinski radnici iz Turske, jer su srbi otišli da rade u Njemačku. Na drugoj strani, turska ekonomija je doživjela kolaps zbog Erdoganove politike, cijene rastu nedeljno a plate padaju i turci idu vani da rade. Plate turskim radnicima u Crnoj Gori su oko 1200 eura i poslodavci su njima zadovoljni, kažu da završe kvalitetno posao i da im je bolje da plate jednom turčinu 1200 eura nego dvojici odavde po 600 koji će odraditi manje od jednog turskog radnika. Bemaks je imao oko 1000 radnika iz Turske.