Srpski vaterpolista Filip Filipović završio je igračku karijeru nakon što je sa ekipom Los Angeles Athletic Club osvojio završni turnir Nacionalne lige u Sjedinjenim Američkim Državama.

Filipović (39) je prije dvije godine saopštio da završava karijeru, ali se ipak odlučio da se vrati iz penzije i zaigra za klub iz Los Anđelesa.

„Nećete me više vidjeti u bazenu, da. To je to. Odlučio sam. Nisam želio da najavljujem ništa, jer kad god sam najavljivao nešto bi se desilo. Kao što sam rekao, dobio sam signal i to je to. Posljednji šut, posljednji gol. Zahvalan sam na tome što sam bio dio ovog kluba, ovo je moja posljednja utakmica u karijeri i nisam mogao da zamislim da će se završiti ovako“, rekao je Filipović na proslavi titule.

Tagovi