Srpska lista najoštrije je osudila nasumična neosnovana hapšenja Srba u Zubinom Potoku i Leposaviću, među kojima je i hapšenje medijskog radnika Dušana Milanovića, ističući da je riječ o klasičnoj represiji nad nedužnim građanima od strane parapolicijskih jedinica pod komandom premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija.

„Brutalni upadi rano jutros u domove naših sugrađana, bez ikakvog naloga, maltretiranje čitavih porodica, uništavanje privatne imovine, i zastrašivanje časnih porodica stvara strah i osjećaj nesigurnosti među našim građanima“, ističe se u saopštenju povodom hapšenja koje je tzv. kosovska policija izvršila nakon sinoćnje eksplozije kod Zubinog Potoka.

Srpska lista zahtijeva da međunarodne misije, prije svega Euleks i Kfor, pojačaju svoje prisustvo i spriječe represiju nad nedužnim ljudima jer je njihova dužnost da obezbijede mir i sigurnost za sve.

„Zapaljiva retorika i optužbe od strane Aljbina Kurtija bez sprovedene nezavisne međunarodne istrage, podstiču dalju etničku netrpeljivost i mogu imati nesagledive posledice po srpski narod na Kosovu i Metohiji koji je opredijeljen za mir“, naglašava se u saopštenju.

Srpska lista traži da se o sinoćnjem događaju kod Zubinog Potoka, gdje je u eksploziji oštećen kanal Ibar–Lepenac, sprovede nezavisna međunarodna istraga i spriječi da se ovaj događaj iskoristi za nastavak progona nedužnih Srba.

Kurtijeva policija privela je danas prije podne i Dušana Milanovića iz Leposavića, vlasnika preduzeća VIM info u sistemu privremenih prištinskih institucija, koje je osnivač portala Kosovo onlajn, prenio je taj portal.

Tzv. kosovska policija počela je rano jutros pretres u nekoliko srpskih sela u opštini Zubin Potok, nakon sinoćne eksplozije i oštećenja kanala Ibar–Lepenac, a njeni pripadnici su nasumično upadali u kuće na silu, repetirali puške na žene, djecu i hapsili ljude.

Tagovi