Srbija i Zapadni Balkan su skinuti sa liste sankcija oko uvoza nafte, javljaju Novosti.rs.
⁃ To znači da ćemo nastaviti da uvozimo preko jadranskog koridora, što znači da smo obezbjedili naftu i posle 15.maja preko JANAF-a – otkriva izvor „Blica“.
Sve je rađeno na zahtjev predsjednika Srbije Aleksandra Vučića čiji je tim bio u stalnoj koordinaciji sa predstavnicima EU. Srbiji su najviše pomogli Ursula fon der Lajen, Šarl Mišel i Francuska kao predsedavajuća Evropskoj uniji.

Bez nafte nema hrane.Valjda ce ti rusi razumjeti.Ucijenile ga evropske fukare!