Srbija prokockala dobijeno: Vodili 2:0, pa uzeli samo bod u Turskoj!

1

Šteta! Ispustila je Srbija dobijen meč u Istanbulu. Imala je 2:0, imala igru, imala rivala kojem su se od nemoći tanjili nervi, a onda je prosto prestala da igra. I kao rukom odneta joj je pobeda, ali je makar ostala nada da u poslednja dva kola Lige nacija može da izbegne ispadanje u Ligu C: Turska – Srbija 2:2.

Ako ostavimo po strani žal za ispuštenom pobedom, sve što je viđeno tokom 90 minuta igre na Turk Telekom areni može da bude savršena lekcija. Videli su i selektor Ljubiša Tumbaković protiv vrlo jakog rivala i gde su kvaliteti Orlova, a ima ih i te kako, ali i gde su crne rupe, gde su elementi koji škripe i na kojima se mora još raditi u narednom periodu.

Ali i izdanje kod ovih 2:2 snažno govore da Srbija ima igru, ima ideju, ima sve što je potrebno i da tuče Škotsku 12. novembra i da zaigra bez kompleksa na Evropskom prvenstvu.

Mogla je i morala je da se dobije utakmica u Istanbulu. Bilo je sve u rukama Orlova, ali kakav se pad desio, preveliki pad u igri da je čak i taj bod „visio“ nakon 2:2, to je za ozbiljnu analizu stručnog štaba. Ispalo je da je gol iz penala na startu drugog poluvremena, kojim je Srbija povela 2:0 više presekao naš tim nego Tursku.

Ali i pored toga, samo u poslednjih pet minuta bilo je dovoljno šansi, velikih šansi da se, ipak, utakmica dobije.