Srbija potopila Kazakhstan, u četvrtfinalu protiv Kanade

0

Mnogi bi rekli, najteže dvije utakmice su iza nas. Ali uvek treba odigrati i tu treću, pa makar ona bila protiv autsajdera. Naši momci su još jednom pokazali ozbiljnost u igri i obradovali su publiku koja je došla na otvoreni bazen na Tašmajdanu, uprkos nevremenu koje je nekoliko sati prije ponovo pogodilo Beograd. Srbija je protiv Kazakhstana slavila rezultatom 20:6. Sada je jasno da će naši vaterpolisti u četvrtfinalu igrati protiv reprezentacije Kanade.

Već u prvoj četvrtini, djelovalo je da je srpski sastav rinešio da prije vremena „arhivira“ ovaj meč. Veoma angažovanom igrom u odbrani i preciznim napadima, Srbija je stekla veliku prednost od 4:0, a Kazakhstancima nije dozvolila ni da „nanjuše“ naš gol.

Sjajna igra u napadu nastavljena je i u drugoj četvrtini u kojoj su naši vaterpolisti uspjeli da postignu čak šest golova. Ipak, kao logična posledica svega toga, usledilo je i manje opuštanje u odbrani, pa je i reprezentacija Kazakshtana uspela da dođe do čak tri gola. Generalno gledano, lijep i napadački vaterpolo se u tim trenucima igrao u samom centru Beograda. Na poluvremenu su naši vaterpolisti vodili rezultatom 10:3, pa je publika mogla mirno da posmatra završnicu meča.

Ali naši vaterpolisti se nisu zaustavili na tome. I u trećoj deonici su nastavili da pritiskaju na trenutke veoma zbunjene Kazakhstance, a golovi su nastavili da padaju. Sa druge strane, ekipa iz centralnih delova Azije nije uspijevala ni da priđe našem golu, pa je na semaforu pred poslednjih osam minuta igre pisalo 16:4. Sastav Kazakhstana je tek u poslednjem minutu uspeo da dođe do gola.

Ni poslednja dionica nam nije donijela neku preveliku promjenu u igri, pa su naši vaterpolisti samo priveli posao kraju i došli do veoma ubjedljivog trijumfa, 20:6.