Srbija pobijedila sebe: Prazan hod bez gola 14 minuta bio koban

2

Drugi poraz Srbije na Evropskom prvenstvu u Danskoj, verovatno i koban. Hrvatska je u neizvesnoj završnici pobedila izabranice selektora Ljubomira Obradovića sa 25:24 (14:14). Imala je Srbija poslednji napad 19 sekundi do kraja, sa igračicom više na terenu. Remi bi bio zlata vredan, ali… Nije bio ovo dan za Srpkinje. Obradović je uzeo tajm-aut, ali nije bilo hrabrosti za šut. Kristina Liščević je probala da proigra pivota Pop Lazić u poslednjim trenucima meča, ali nije uspela, izgubili smo loptu, a Hrvatska slavi i ostaje sa maksimalnih učinkom posle prve faze takmičenja, dok Srbija završava prvu rundu šampionata sa samo dva boda.

Razočarale su naše rukometašice kada je bilo najpotrebnije, kada je bilo biti ili ne biti. Stegle su se ruke našim bekovima. Podatak da smo za poslednjih 15 minuta postigle samo jedan gol govori o jalovosti napada. Čak 14 minuta bez gola mnogo je da se dobije borbena, ali skromna selekcija Hrvatske. Tanka klupa, samo četiri beka u rotaciji učinilo je svoje. Kada se lomilo, nismo imali svežine, koncetracije, a ni hrabrosti. Nije bilo lidera na terenu, da preuzme odgovornost, da šutne, povede tim…