Srbija oštećena za penal: Švajcarci zasluženo slavili

0

SRBIJA – ŠVAJCARSKA 1:2 (1:0)
(Mitrović 5 – Džaka 52, Šaćiri 90)

Srbija je izgorjela u Kalinjingradu! Činilo se da imamo sve, a na kraju nijesmo dobili ništa, pa ćemo poslije poraza od Švajcarske u drugoj utakmici Grupe E (1:2) morati da se prestrojimo na vijugavi i, po svemu viđenom, teži put do osmine finala Mundijala u Rusiji. Ako pobijedimo Brazil 27. juna u Moskvi idemo dalje, u suprotnom svaki drugi ishod, uz očekivani trijumf vječerašnjeg rivala nad Kostarikom značiće da se vraćamo kući prije planiranog datuma.
A počelo kako se samo može poželjeti, Mitrović je već u šestom minutu doveo Srbiju u vođstvo. Do kraja poluvremena imali smo još dvije fenomenalne šanse preko Tošića i Tadića, ali je ostalo 1:0. U nastavku, Srbija rezervisana a Švajcarska konkretna, pa je Džaka poravnao na 1:1. Čini se da je u 64. minutu Srbija oštećena za očigledan penal, kada su dva igrača Švajcarske oborila Mitrovića u šesnaestercu. Konačan rezultat, par minuta prije kraja, postavio je Šaćiri.