Sramno izdanje: Srbija – agonija koja traje!

1

Srbija – agonija koja traje. Koja će se produžiti za još četiri godine. Dve decenije Orlovi nisu videli Evropsko prvenstvo, neće ni sledeće godine. Penal-rulet stao je na tamno plavo. Čovek koji je u poslednje dve godine dao “more” golova, Aleksandar Mitrović, promašio je u petoj seriji i poslao Tartan armiju na šampionat kontinenta – 5:6 (1:1, 0:0).

Agonija. Debakl. Izgubiti kod kuće od Škotske u utakmici koja vodi direktno na EP…

I to gotovo bez ispaljenog metka. Protraćenih 90 minuta, potrošenih u igri straha, okovanih nogu, bez smislene akcije, bez tri povezana pasa… Promašeni penal na kraju je došao kao kazna za to što je Srbija bacila ceo tok utakmice u koju je ušla kao favorit. U jednu od najvažnijih utakmica u 21. veku. Orlovi vezanih krila i nogu. Kao da je bezmalo Francuska bila na drugoj strani terena.

Psihološka priprema je bila potpuni promašaj. Srbija nije ličila na sebe iz mečeva sa Norveškom i Turskom, Škotska je 90 minuta bila jača, brža, bolja, dobijala je u svakom segmentu igre.

Nije stvorila brdo šansi, pa ni razlika na semaforu nije bila veća, ali je na terenu potpuno nadigrala Tumbakovićev tim u 90 minuta.

Kao da se vremenskom mašinom reprezentacija vratila u jesen prošle godine kada je izgledala negledljivo.