SP: Švajcarska savladala Kamerun; Embolo presudio svojima

0

Kamerun je bio bolji rival u prvom poluvremenu. Golman Zomer je bukvalno držao Švajcarce u igri u prvih 45 minuta.

U desetom minutu Mbeumo je sjajno prošao, ali je Zomer bio na mjestu. Na loptu je natrčao i Toro Ekambi, ali je poslao visoko preko gola.

Najbolju priliku propustio je Čupo Moting u 15. minutu kada je napadač Bajerna sam izašao pred Zomera. Međutim, loše je šutirao i golman Švajcarske lako je zaustavio udarac.

I Toko Ekambi je mogao do gola, međutim ponovo je Zomer bio na mjestu. Švajcarci su praktično bili bezopasni u prvih 45 minuta.

Sve se promijenilo na startu drugog dela. Sjajna akcija Švajcaraca. Loptu je primio Šaćiri na desnoj strani, sjajno uposlio Embola, a momku koji je rođen u Kamerunu, nije bilo teško da savlada Onanu i donese vođstvo Švajcarskoj. Nije Embolo slavio ovaj gol iz poštovanja prema svoj rodnoj zemlji.

Priliku da izjednači imao je Čupo Moting. Njegov šut iskosa je zaustavio naravno sjajni Zomer.

U 67. minutu dvije šanse za Švajcarsku da osigura trijumf. Na isti način kako su postigli prvi, mogli su i drugi gol. Po strani je ovaj put prošao Fai, ali je Vargasov šut fenomenalnom odbranom zaustavio Onana. Posle kornera, odbrana Kameruna je u poslednjem trenutku otklonila opasnost ispred Emboloa.

Seferović je mogao u nadoknadi da donese ubjedljiviji trijumf, ali je ostalo 1:0. Švajcarska je bila daleko bolji rival u drugom dijelu, a ostao je utisak da je Kamerun svoju priliku za bolji rezultat propustio u prvih 45 minuta.

Kamerun u narednom kolu igra protiv Srbije, dok Švajcarska ide na megdan Brazilu.