Slovačka iznenadila Poljsku u Sankt Peterburgu

0

Iznenađenje u prvom susretu grupe E na Evropskom šampionatu – Slovačka je u Sankt Peterburgu pobijedila Poljsku 2:1.

Iako su bili autsajderi, Slovaci su zaustavili Levandovskog i pokazali koliko opasni mogu biti.

Najavu iznenađenja dobili smo u 19. minutu. Mak je uspio da uz pomoć stative i golmana Šćesnog zatrese mrežu rivala.

Imala je Slovačka u prvom dijelu još nekoliko dobrih šansi, dok je inicijativa Poljske bila prilično jalova.

Poljaci su odmah na startu nastavka izjednačili. Lineti je unutar peterca imao lak posao da matira Dubravku.

Vjerovatno prelomni momenat utakmice dogodio se u 62. minutu kada je Krihovjak zaradio drugi žuti karton.

Slovačka je iskoristila igrača više šest minuta kasnije. Škrinijar je pogodio na centaršut Hamšika.

Najbolju priliku za poravnanje Poljska je imala u sudijskoj nadoknadi, ali je udarac Bednareka završio tik uz lijevu stativu.

U drugom meču grupe E, večeras od 21 čas, sastaju se Španija i Švedska.