Slomili otpor Voždovca: Partizan na krilima Sana i Markovića

0

Kako su se ljuljali, dobro su na zelenu granu stali. Pobednički niz su produžili, sedmu recku udarili, u dobrom raspoloženju poslednje gostovanje u kalendarskoj godini završili, ali su crno-beli i na krovu Tržnog centra „Stadion“ potvrdili sklonost ka oscilacijama. Igrali su promenjivo i – pobedili.

Na mišiće, ali dobili.

Mali beogradski derbi sa Voždovcem (2:0) rešio je Takuma Asanom begom s početka drugog poluvremena, sebe spasao kritika, pošto je do tog trenutka bio neprepoznatljiv, ali kad se reflektori susreta 18. superligaškog kola pomere sa Japanca obasjaće lice Aleksandra Šćekića i njegovog imenjaka Popovića. U odsudnim trenucima zadnji vezni i golman su uradili više od ostatka tima i goste, posle trijumfa Vojvodine u Subotici, vratili na drugo mesto prvenstvene tabele.

Činjenica da baš danas slavi 29. rođendan kao da je inspirisala Šćekića da vrlo dobru formu u drugoj polovini jeseni potvrdi i u Zaplanjskoj. Bio je crnogorski reprezentativac faktor stabilnosti na sredini terena, međutim, uvideo je da može da preuzme i ulogu kreatora kad nije išlo Milošu Jojiću i Sejdubi Sumi. Posle dodavanja Gvinejca produžio je pas, kao da igra na terenima španske Primere gde se uvek traže odigravanja napred, Asano pobegao Justasu Lasickasu i sastavu iz Humske doneo prednost kakvu igrom nije zaslužio.

Nije, jer je sve do 50. minuta Voždovac bio bolji takmac. Držao je loptu, igrao direktan fudbal, nudio raznovrsna rešenja, pokušavao pasom, ubacivanjem u prostor i lepezu zanimljivih napada mogao da naplati samo da je imao spretnijeg napadača. Miloš Pantović i Luka Cvetićanin su, ipak, krila. Možda baš zbog toga što nisu skloni realizaciji prvi je iz izgledne pozicije u 11. minutu tukao tako da je lopta okrznula spoljni deo stative, a drugi u nadokandi prvog poluvremena pobegao Slobodanu Uroševiću samo da bi mu zicer „skinuo“ Aleksandar Popović i pokazao da je stručni štab imao dobar predosećaj poveriši mu mesto među stativama u odsustvu Vladimira Stojkovića.

Osim crnogorsko-japanske veze imao je Partizan još samo dve šanse na utakmici. Čekao je na prvu 45 minuta pre nego što su Maki Banjak (prinudno na poziciji desnog beka) i Takuma Asano spakovali šansu Filipu Holenderu, a novajlija iz Lugana zatresao samo spoljni deo mreže. Sve ostalo što se crno-belih tiče bilo je crno dok nisu ušli Bibars Natho i Lazar Marković. Ispostavilo se da je baš Izraelac omogućio 26-godišnjem krilnom napadaču da, tek iz druge prilike u drugom delu, stavi tačku na poslednji susret subotnjeg programa 18. prvenstvenog kola.

š od remija sa Zlatiborom 23. avgusta. Izabranici Jovana Damjanovića sve do pogotka Asana energetski, trkački, voljno, a tek fudbalski su parirali favoritu. Čak ostavili bolji utisak, jer su „visili“ oko kaznenog prostora. I tu im se akcije završavale. Na kraju je ispalo da Partizanove nisu bile bogzna kako smislenije, ali za razliku od ambicioznog domaćina, sastav sa Topčiderskog brda ima igrače internacionalnog iskustva, sposobne da šanse pretvaraju u pogotke.