Premijer Zdravko Krivokapić nastavlja svojim potezima da šokira javnost.
Nakon što je prošlog četvrtka izazvao skandala u Patrijaršiji u Beogradu, bez njegovih ispada nije mogao da protekne i svečani doček mitropolita Joanikija u hramu Hristovog Vaskrsenja.
Dok su sve zvanice, kako protokol nalaže, bile u hramu, Krivokapić je presreo mitropolita Joanikija na parkingu ispred svetinje kako bi se sa njim slikao i zatražio oprost, a sve u svrhu prikupljanja političkih poena.
I ovaj svečani događaj Krivokapić je iskoristio zarad političke promocije i opet je obećao, kao mnogo put dosada, da će potpisati Temeljni ugovor sa SPC-om.
Premijer je na ovaj način još jednom zloupotrijebio Crkvu, koju je dosada nekoliko puta prevario, i mitropolita Joanikija.
