Sjajna Italija dominantna protiv Švajcarske

0

Italija je na sjajan način izborila osminu finala EURO 2020.

“Azuri” su sa 3:0 pobijedili Švajcarsku i potvrdili da imaju tim koji može da ide daleko.

Izuzetno dominantni bili su izabranici Roberta Manćinija tokom čitavog meča i to su naplatili sa tri gola!

Berardi i Lokateli kreirali su prvi gol u 26. minutu. Sjajan prodor Berardija po desnoj strani i laka završnica za Lokatelija.

Isti igrač je postigao i drugi gol u 52. minutu, poslije odličnog udarca kojim je potpuno iznenadio Somera.

Posljednji gol dao je Ćiro Imobile, miljenik navijača na Olimpiku.

Tu golman Švajcarske nije najbolje reagovao.

Imali su Italijani i gol Kijelinija već u 19. minutu koji je poništen zbog igre rukom, mada nije djelovalo da će se to desiti jer je do dodira rukom došlo tokom vazdušnog duela koji je italijanski defanzivac imao sa kolegom iz odbrane Švajcarske.

Italijani su maksimalni poslije dvije runde sa dvije pobjede i gol razlikom 6:0.

Vels ima četiri boda, Švajcarska jedan, a Turska je na nuli.